Pro lepší spánek se dívejte na vhodné barvy

spanek a barvy

O ničím nerušeném spánku si během pracovní doby necháváte pouze zdát? Netěšíte se do postele, protože nemůžete usnout? Přemýšleli jste o příčinách? Jestliže ne, děláte chybu. Pokud totiž nespavosti trpíte pouze občas, je to zcela v pořádku.

Občasnou nespavosti trpí většina obyvatel, příčinou je nejčastěji vysoká energie. Jednoduše řečeno, vaše tělo se necítí na momentální únavu a spánek. V případě, že je vaše nespavost pravidelná a téměř každodenní, pak není něco v pořádku a měli byste to začít řešit.

Viníkem může být váš interiér

Byli jste u doktora a ten vám řekl, že jste úplně v pořádku a tudíž nechápe, jaké jsou důvody vaší nespavosti? Poté můžete začít vinu hledat na místech, kde byste to s největší pravděpodobností nikdy netušili. Tím máme teď na mysli váš interiér neboli lépe řečeno barvy, které se u vás doma nacházejí. Barvy pro spánek hrají obrovskou roli a při špatném výběru se vám nemusí dobře spát. Nevhodné barvy svým způsobem totiž lákají vaši pozornost, ale úplně jiným směrem, než byste vyžadovali.

Spánek je důležitá součást života

Spánek by měl denně probíhat v rozmezí od 6 do 8 hodin. U dospělých a zároveň pracujících osob by tato hodnota měla být vyšší. Počítejme tedy, že spíte 8 hodin denně, což v přepočtu znamená jednu třetinu celého dne. Kvalitní spánek by měl být rozhodně na místě a jestliže tomu tak není, začněte s tím něco dělat. Jak jsme vám sdělili v předchozích odstavcích, začněte s výměnou barev ve vaši ložnici.

Vhodné barvy do ložnice

Vůbec se nedívejte při výběru na příliš agresivní barvy, mezi které patří všechny tmavé odstíny. Je prokázáno, že se vám bude lépe spát v místnosti, ve které se nacházejí jemně světlé barvy. Proč jsme ve větě napsali, aby barvy byli zároveň jemné? Většina lidi si představí pod pojmem světlých barev například křiklavou žlutou. Ta by vás stejně jako tmavé barvy při spaní obtěžovala. Kromě barev se vyvarujte i různým předmětům, které lákají vaši pozornost během usínání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *