Předávání a řešení případných sporů při stavbě nového rodinného domu

nákup nemovitosti

Stavba nového rodinného domu nemusí být růžová, jako tomu bylo na začátku. Proces novostavby je potřeba si hlídat. Svým způsobem můžeme říct, že tato činnost funguje na bázi, jako například předávání klíčů při koupi nemovitosti. U obou případech se vyskytují možná rizika, která když si neohlídáme, mohou nám v budoucnu přivolat velké potíže. Na internetu si lze snadno přečíst recenze na danou firmu, ale co když právě u vás začínají chybovat. Ceny všeho se neustále zvedají a aby firmy mohli konkurovat ostatním, nabízejí, pokud možno co nejlevnější varianty. Novostavba je pak ošizena ve všech bodech.

Komunikace se stavební společnosti

Vztah dvou a více lidí je vždy o komunikaci. Pokud se na nic nebudete ptát a vše bez jakýchkoliv námitek odkýváte, pak je něco špatně. Buďte trochu akčnější a nebojte se vyptávat na otázky, které vám mohou připadat poněkud hloupé. Správce nebo hlavní mistr ze stavební firmy by měl být na příval otázek zvyklí.

Jeho odpovědi by následně měli dávat hlavu i patu. Zeptat se můžete na cokoliv, od smluvních dokumentací až po ukončení novostavby. Jak celý proces probíhá a kdy se budete moct nastěhovat. Důležitou otázkou je i případná reklamace, která se objevuje i u nejkvalitnějších společnosti. Trvejte na tom, aby ve smlouvě byl tento bod zakomponován.

První pozemek, poté až novostavba

Koupili jste již pozemek, a ještě nemáte domluvenou žádnou stavební firmu? Jste ve výhodě, protože se jednoduše zeptáte svého okolí, jaké služby využili právě oni. Alespoň se tak seznámíte s novými sousedy, které po dokončení stavby budete mít.

Předávání a řešení případných sporů

Už přišel den D a vy si jdete pro klíče od nového rodinného domu, který pro vás stavěla stavební společnost? S sebou si vezměte nezávislého znalce, jehož úkolem je vyhodnotit celkovou práci. Ten by vám měl pomoct při odhalování nedostatků, které je možné zavčasu nahlásit stavební společnosti.

Protože jste se při komunikaci vyptávali na to, jak řešit případné spory neboli reklamaci, tak jistě víte, co následně máte dělat. To platí tehdy, kdy se objeví na rodinném domě různé chyby. Stavební firma by se ke své práci měla hlásit čelem a vyřešit tak své nedostatky pomocí pár dnů navíc. Jestliže by tomu tak nebylo, museli byste se obrátit na soudní řešení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *