Jaké podmínky a možnosti nabízejí zimní zahrady

krokus

Zimní zahrady jsou během zimního období radosti pro každého majitele, který ji má. Obyvatelé milující pěstování rostlinek by to nemuseli mimo sezónu vydržet, a tak je tady možnost vytvořit si vlastní zimní zahradu. Pokud ji už máte, jak bylo řečeno v první větě, jste ve výhodě a můžete se pustit do pěstování zajímavých rostlinek. Ne každá květina je ovšem pro vaši zimní zahradu tou pravou, hodně totiž bude záležet na tom, jak ji máte uzpůsobenou. Důležité faktory, které ovlivní váš výběr květin spočívají v teplotě. Je vámi zimní zahrada vytápěná nebo nachází se v blízkosti vytápěných místnosti? Pak budete muset být opatrnější.

Výběr rostlinek do zimní zahrady aneb teplota hraje roli

Jak vlastně taková zimní zahrada může vypadat? Jde o oddělenou místnost, v mnoha případech i od celého rodinného domu, jestliže to tedy situace umožňuje. Zimní zahrada je většinou prosklená a lehce připomíná skleník. Samozřejmě zde není taková teplota, jako ve skleníku. Sklo je využíváno z toho důvodu, aby do místnosti procházelo více slunečních paprsků. Jak už jsme ale psali v prvním odstavci, zimní zahrada může být postavená i v blízké přítomností s jinými místnostmi. Pak záleží na tom, jaká je celková teplota.

Jaké volit rostlinky?

Do vytápěných zimních zahrad volte rostlinky, které lépe snášejí teplo. Jestliže byste tak neučinili, nevydrželi by vám příliš dlouho. Za předpokladu, že je v zimní zahradě teplota vyšší než 13 C, volte z těchto druhů rostlinek. Od orchidejí, přes různé kapradiny až po bromélie. Dále pak Kvajáva, kardamom nebo tilandsie. U posledních třech rostlinek doporučujeme vyšší teploty, pohybující se od 16 C. V nevytápěných zimních zahradách dejte rozhodně přednost například muškátům. Ty potřebuji prostory, které zimní zahradu splňuje ve všech bodech. Není-li tedy vytápěná. Z dalších variant lze sáhnout po oleandru, citrusech nebo fíkovníků.

Pro vaši radost

Nezapomínejte na to, že zimní zahrada vyžaduje podobnou péči, jako ta letní. Pokud ji máte pouze jako ozdobnou dekoraci, neměli byste se do ní pouštět. Zimní zahrada by vám především měla dělat radost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *