Jak na stěhování

jak na stěhování

Stěhování je činností, kterou by každý raději přeskočil. Bohužel i to se nám může za život přihodit a nezáleží na tom, jaká byla příčina. Stěhování je pokaždé téměř stejné a jedině správnou přípravou to můžete zvládnout bez zbytečného nervování.

Většina obyvatel, kteří si stěhování nevyzkoušeli na vlastní pěst neví, jak náročné to může být, pokud nejste dostatečně připravení. Většinou pod tímto pojmem si představíme jednoduché zabalení a následně vybavení v novém bytě. Realita je ovšem úplně někde jinde.

Jak na jednodušší stěhování?

Skvělým řešením je začít o pár dní až týdnů dopředu. Při balení si dávejte pozor, až do krabic nevložíte věci, které budete do poslední minuty potřebovat. Zabalte si pouze to nejnutnější, bez čeho se podobu pár dní obejdete. Z oblečení si můžete zabalit veškeré věci a ponechat si pouze pár kusů, které vám pomohou stěhování přežít.

Samozřejmě to nezvládnete s jedním trikem, pokud už začínáte s balením týden dopředu. Není však na škodu mít krabice připravené. Věci, které do nich budete umisťovat rozdělte. Jestliže tak neučiníte, nebudete poté vědět, jak krabice popsat. Krabice by totiž měli mít na sobě napsány pomocí jednoho slova, co se v nich nachází. 

Používejte nesmyvatelný fix

Na popisování krabic používejte nesmyvatelný fix, protože nikdy nevíte, jaké počasí během stěhování bude. Nemyslete si, že si stěhování naplánujete dle vašich potřeb. S objednávkou nákladního automobilu a stěhováků rozhodně den předem neuspějete. Jejich vytíženost je na tolik vážná, že objednávku budete muset uskutečnit minimálně 3 až 4 dny předem. Nesmyvatelný fix se z krabic nesmaže tak snadno, jako obyčejné fixy nebo propisky.

Balení a příprava těžkých břemen

Co se týče oblečení, tam žádnou radu potřebovat nebudete. Naopak při balení drobností a křehkých věci do krabic už to tak jednoduché mít nebudete. Tam je potřeba použít noviny nebo vatu, pomocí které krabici vyplníte, aby se křehké věci neponičili. Větší problém bývá u ledničky, trouby a skříní.

Připravit tyto věci je o něco více složitější než příprava krabic na křehké věci. Nejprve budete muset všechny vyjmenované věci zbavit poliček a regálu, které se v nich nacházejí. Při manipulaci by se totiž mohli otevřít dvířka a obsah vevnitř jednoduše vypadnout. Ve finální části použijte samo držící folii, která slouží proti případným škrábancům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *